راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل

گام های اصلی

برای اینکه بتوانید ارزدیجیتال به کیف پول (والت) خود در صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل واریز نمایید. ابتدا باید بر روی سایت ثبت‌نام کرده باشید.

فرایند واریز و برداشت ارز دیجیتال یک فرایند دو طرفه‌ است یعنی شما همیشه قرار است از مبدا  A (که ممکن است یک سایت و یا یک کیف پول [والت] باشد) ارزِدیجیتالی برداشت نموده و به مقصد B ( که می‌تواند یک سایت یا کیف پول باشد) واریز نمایید.

ما در شکل زیر ابتدا گام‌های اصلی این عملیات را نشان می‌دهیم و سپس گام به گام فرایند واریز ارزدیجیتال به سایت تبدیل و برداشت ارزدیجیتال از سایت تبدیل را آموزش می‌دهیم. اگر توضیحات ابتدایی برایتان پیچیده به نظر می‌رسد هیچ نگران نباشید. در ادامه تمامی گام‌ها را با جزییات به شما نشان می‌دهیم.

REGIST

ابتدا به سایت یا کیف پول مقصد رفته (سایت B) و ارزی را که می خواهید واریز نمایید را انتخاب کرده و از قسمت واریز (deposit) آدرس کیف پول مقصد را دریافت نموده و سپس به سایت مبدا رفته و در بخش کیف پول به صفحه‌ی ارزی که می‌خواهید برداشت نمایید رفته و گزینه‌ي برداشت (withdraw) را زده و آدرسی که از مقصد دریافت کرده اید را در آنجا وارد نمایید.

توجه فرمایید که ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌های مختلفی جا به جا می‌شوند و برای اینکه جابجایی موفقیت آمیز باشد باید سایت مبدا و مقصد هر دو شبکه مد نظر را پوشش دهند. بنابراین قبل از ثبت نهاییِ واریز یا برداشت دقت نمایید که شبکه‌ی آدرسی که از مقصد دریافت کرده‌اید دقیقا مطابق با شبکه‌ی مبدا باشد. یکی از تفاوت‌های شبکه‌های مختلف این است که کارمزد نقل و انتقال‌شان متفاوت است.

شما می‌توانید با انتخاب شبکه‌های مختلف کارمزد نقل و انتقال را قبل از تایید نهایی ملاحظه نمایید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل- 1

راهنمای گام به گام واریز ارز دیجیتال

گام ۱

فرض کنید که می‌خواهیم ارز دیجیتال تتر (صرفا به عنوان مثال) را از صرافی بایننس (هر سایت یا کیف پول دیگری می‌تواند باشد) برداشته و به با

زار معاملاتی آنلاین تبدیل واریز نماییم.

۱. ابتدا از نوار بالای صفحه به بخش کیف پول بروید و سپس از بخش ارز مورد نظر، گزینه‌ی واریز را انتخاب ‌نمایید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۲

گام ۲

۲. در گام بعدی به صفحه‌ی واریز منتقل می‌شوید. پس از مطالعه‌ي موارد نوشته شده در سمت راست تصویر. در بخش ۱-۲ شبکه‌ای می‌خواهید نقل و انتقال بر روی آن انجام شود را انتخاب و سپس درخواست آدرس والت را بزنید.

توجه فرمایید که ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌های مختلفی جا به جا می‌شوند و برای اینکه جابجایی موفقیت آمیز باشد باید سایت مبدا و مقصد، هر دو، شبکه مد نظر را پوشش دهند. بنابراین قبل از ثبت نهاییِ واریز یا برداشت دقت نمایید که شبکه‌ی آدرسی که از مقصد دریافت کرده‌اید دقیقا مطابق با شبکه‌ی مبدا باشد. یکی از تفاوت‌های شبکه‌های مختلف این است که کارمزد نقل و انتقال‌شان متفاوت است. شما می‌توانید با انتخاب شبکه‌های مختلف کارمزد نقل و انتقال را قبل از تایید نهایی ملاحظه نمایید.

به دلایل امنیتی آدرسی که به شما اختصاص داده می‌شود زمان انقضا دارد فلذا ادامه‌ی فرایند را در اسرع وقت انجام دهید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۳

گام ۳

۳- در این مرحله آدرس اختصاصی شما ساخته می‌شود. توجه بفرمایید این آدرس یک ساعت اعتبار دارد. (این آدرس را باید در سایت مبدا در قسمت برداشت (withdraw) وارد نمایید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۳

گام ۴

۴- در سایت مبدا به کیف پول‌تان رفته و ارز مورد نظر (در اینجا تتر) را انتخاب نمایید و به بخش برداشت (withdraw) بروید و سپس بخش 1-4 یعنی، آدرس دریافت کننده، آدرسی که در بخش قبل دریافت نموده بودید را وارد نمایید. در قسمت 2-4 (transfer network) یا شبکه‌ی انتقال، شبکه‌ای که در بخش قبل انتخاب نموده بودید را وارد نمایید. (در اینجا مثال شبکه‌ی ERC20) سپس در بخش 3-4 مقدار مورد نظر خود را وارد نمایید و دکمه‌ی submit را بزنید.

هزینه‌ی نقل و انتقال در قالب transaction fee به شما نمایش داده می‌شود.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۴

گام ۵

۵ – در این مرحله برحسب سایت یا کیف پولی که با آن کار می‌کنید، یک کد امنیتی دریافت خواهید کرد و با وارد نمودن آن، تراکنش شما نهایی می‌شود. مبلغ جابجا شده توسط شما با توجه به شرایط شبکه پس از حداکثر ۲ ساعت منتقل خواهد شد. در صورتی که این مبلغ از مبدا کسر و به کیف پول مقصد واریز نشد،‌ با پشتیبانی تماس بگیرید.

ما مثال‌مان را که با صرافی بایننس بود در این گام پیش می‌بریم. با زدن گزینه‌ي 1-5 کدی به ایمیل‌تان ارسال می‌شود که آن را در بخش 2-5 وارد نموده و سپس کد یکبار مصرفی که از google authenticator دریافت می نمایید را در بخش 3-5 وارد نمایید. و دکمه‌ی submit را بزنید تا فرایند نهایی شود.

در صورت نیاز می‌توانید به راهنمای گام به گام واریز به صرافی آنلاین بایننس و یا برداشت از بایننس به این بخش مراجعه نمایید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۵

گام ۶

6 – با مراجعه به قسمت تاریخچه از نوار بالای سایت، و بخش واریزهای ارزدیجیتال، تاریخچه واریزهای خود را مشاهده نمایید.

راهنمای گام به گام واریز ارزدیجیتال (کوین) به صرافی آنلاین تبدیل - ۶

امیدواریم که بر روی صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل با آرامش خاطر بتوانید به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر پاسخ پرسش‌تان را هنوز دریافت نکرده‌اید می‌توانید به راهنمای گام‌ به گام بازگردید.

خرید سریع بیت‌کوین

خرید سریع اتریوم

خرید سریع ترون

خرید سریع تتر

خرید سریع پکس گلد