سوالات متداول

تبدیل چیست؟

صرافی ارز دیجیتال تبدیل، یک پلتفرم معامله را آماده کرده‌است که کاربران می‌توانند با ثبت‌نام و احراز هویت در آن، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین بپردازند و دارایی خود را در کیف پول اختصاصی خود مدیریت کنند. هدف تبدیل آن بوده که کاربران ایرانی بتوانند در کمال آسانی و امنیت، بدون واسطه، با یک‌دیگر به معامله بپردازند. تبدیل با پشتیبانی از بیشترین رمزارز در بازار معاملاتی ایران و ارائه‌کردن ابزارهای معاملاتی حرفه‌ای، آمده‌است که نیاز کاربران ایرانی را مرتفع کند تا از دشواری‌های صرافی‌های خارجی و محدودیت‌ها خلاص شوند. کاربران در تبدیل می‌توانند به‌راحتی واریز و برداشت تومانی و خرید و فروش ارز دیجیتال داشته‌باشند. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای تبدیل را مطالعه فرمایید.

از کجا شروع کنم؟

با رفتن به صفحهٔ ثبت‌نام در تبدیل و واردکردن شمارهٔ همراه و ایمیل شخصی، می‌توانید در تبدیل ثبت‌نام کنید و در ادامه با احراز هویت، می‌توانید به کیف پول خود، تومان واریز کنید و در صرافی آنلاین تبدیل، به خرید و فروش بپردازید. ثبت‌نام، احراز هویت و کار با سایت تبدیل، به‌آسانی و سرعت صورت می‌گیرد.

چرا تأیید هویت لازم است؟

بر اساس دستورالعمل پلیس فتا، احراز هویت کاربران جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفادهٔ احتمالی، الزامی است. اطلاعاتی که طی فرایند احراز هویت از کاربران گرفته می‌شود، کاملاً نزد ما محفوظ است و تنها دلیلِ گرفتن این اطلاعات، تضمین امنیت دارایی کاربران است.

چرا به تبدیل اعتماد کنم؟

صرافی ارز دیجیتال تبدیل از نظر حقوقی، یک شرکت ثبت‌شده است که موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شده‌است. تبدیل دارای درگاه پرداخت قانونی و کد مالیاتی است و تحت نظارت نهادهای نظارتی مانند پلیس فتا عمل می‌کند. تیم امنیت تبدیل به‌صورت ۲۴ ساعته وضعیت سایت را پایش نموده و پاسدار دارایی کاربران است. هم‌چنین سایت به‌صورت دوره‌ای توسط تیم‌های امنیت بیرونی تست می‌شود تا بالاترین سطح امنیت، برای دارایی کاربران فراهم گردد. قابل ذکر است سایت تبدیل تاکنون هیچ‌گونه نفوذ امنیتی را تجربه نکرده‌است و تمامی تلاش خود را جهت حفظ و نگه‌داشت دارایی کاربران به‌کار می‌گیرد.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency، یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به‌منظور امنیت بیشتر، ناشناس‌بودن و حذف واسطه‌ها طراحی شده‌اند. ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می‌کنند. رمزنگاری‌های ارزهای دیجیتال، غیرقابل هک و پی‌گیری هستند. برای آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال می‌توانید به آکادمی تبدیل مراجعه کنید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin با نماد BTC)، در واقع اولین ارز دیجیتال است و با کمک تکنولوژی بلاک‌چین، پا به دنیا گذاشت. به زبان ساده، بیت کوین اولین پولی است که در بستر اینترنت تولید می‌شود، پشتوانهٔ بانکی ندارد و کاملاً غیرمتمرکز است. بیت‌کوین را به‌سادگی می‌توان در بستر اینترنت، خرید و فروش یا منتقل کرد. جهت آشنایی بیشتر با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، به آکادمی تبدیل، مراجعه بفرمایید.

نحوهٔ خرید ارزهای دیجیتال چگونه است؟

پس از ثبت‌نام و تکمیل فرایند احراز هویت در سایت تبدیل، می‌توانید از طریق درگاه پرداخت بانکی، به کیف پول تبدیل خود، تومان واریز کنید. پس از این کار، به‌راحتی می‌توانید در صفحهٔ بازار رمزارز مدّنظر خود، سفارش خرید خود را به مقدار و قیمت مدّنظرتان، ثبت کنید. اگر سفارش فروشی، متناسب با سفارش خرید شما ثبت وجود داشت، خرید شما به‌صورت کامل انجام می‌شود و دارایی خریداری‌شده را می‌توانید در کیف پول خود مشاهده کنید. جهت مشاهدهٔ آموزش‌های بیشتر، راهنمای تبدیل را دنبال کنید.

نحوهٔ فروش ارزهای دیجیتال چگونه است؟

پس از ثبت‌نام و تکمیل فرایند احراز هویت در سایت تبدیل، می‌توانید از طریق درگاه پرداخت بانکی، به کیف پول تبدیل خود، تومان واریز کنید و در ادامه با خرید یک رمزارز، کیف پول خود را شارژ کنید. یا این‌که دارایی ارز دیجیتال خود را از کیف پول دیگر خود در جای دیگر، به تبدیل منتقل کنید. پس از این کار، به‌راحتی می‌توانید در صفحهٔ بازار رمزارز مدّنظر خود، سفارش فروش خود را به مقدار و قیمت مدّنظرتان، ثبت کنید. اگر سفارش خریدی، متناسب با سفارش فروش شما ثبت وجود داشت، فروش شما به‌صورت کامل انجام می‌شود و دارایی فروخته‌شده، از کیف پول شما کسر می‌شود. جهت مشاهدهٔ آموزش‌های بیشتر، راهنمای تبدیل را دنبال کنید.

واریز به کیف پول یا برداشت از آن، به چه طریقی ممکن است؟ چه هزینه‌هایی در بر خواهدداشت؟

با عضویت در صرافی تبدیل، یک کیف پول اختصاصی و امن به شما اختصاص می‌یابد. در این کیف پول، برای هر ارز، امکان معامله، واریز و برداشت وجود دارد. برای واریز و برداشت تومان نیز همین شیوه را پیش بگیرید. تبدیل بابت واریز و برداشت تومانی، هزینه‌ای دریافت نمی‌کند اما در برداشت تومانی، بابت هزینه‌های درگاه پرداخت، مبلغ اندکی دریافت می‌شود. واریز و برداشت ارز دیجیتال در تبدیل، با استفاده از آدرس‌های اختصاصی واریز و برداشت صورت می‌گیرد. تبدیل بابت واریز و برداشت ارز دیجیتال، هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند و کارمزد برداشت نیز توسط شبکهٔ انتقال بلاک‌چین کسر می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌های واریز و برداشت به تبدیل، صفحهٔ کارمزدها را مطالعه کنید.

نحوهٔ محاسبه کارمزدها چگونه است؟

برای مشاهدهٔ دقیق مقدار و چگونگی محاسبهٔ کارمزد، به صفحهٔ کارمزد‌ها مراجعه کنید.

قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تبدیل چگونه تعیین می‌شود؟

تبدیل، سایتی برای خرید و فروش و معاملهٔ ارزهای دیجیتال بین کاربران است. قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مانند مکانیزم بورس، توسط کاربران تعیین می‌شود و تبدیل دخالتی در آن ندارد؛ درواقع قیمت خرید بیت کوین، قیمتی است که خریداران حاضرند در آن قیمت، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بخرند و قیمت فروش بیت کوین، قیمتی است که فروشندگان حاضرند بیت کوین خود را به آن قیمت بفروشند و این اعداد، با نوسان بازارهای جهانی و تغییر سفارشات کاربران تغییر می‌کند. قیمت آخرین معامله، عددی است که یک فروشندهٔ بیت کوین و یک خریدار بیت کوین، حاضر به معامله در آن عدد با یک‌دیگر شده‌اند.