آموزشراهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال

راهنمای خرید و فروش وان اینچ ، همه چیز درباره رمز ارز ۱INCH و معامله آن در ایران

اطلاعاتی درباره راهنمای خرید و فروش وان اینچ دارید؟ وان اینچ یک تجمیع کننده صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) است. به این معنی که بازار ارزهای رمزنگاری شده را جستجو می‌کند تا بهترین نرخ‌ها و کمترین هزینه‌ها را برای معاملات شما پیدا کند. این صرافی مجوز فعالیت در ایالات متحده را ندارد. به همین دلیل یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای کاربران و معامله‌گرانی است که خارج از آمریکا و از کشورهای دیگر در بازار کریپوتوکارنسی‌ها فعالیت می‌کنند. راهنمای خرید و فروش وان اینچ و آموزش کامل خرید توکن حاکمیتی این صرافی را با ما در راهنمای تبدیل بخوانید تا بدانید.

نگاهی گذرا به وان اینچ

چگونه وان اینچ بخریم

مقدمه درباره وان اینچ را با این عنوان شروع کردیم که این پلتفرم در واقع تجمیع کننده‌ای برای صرافی‌های غیرمتمرکز است. اما اجازه دهید برای آشنایی بیشتر با وان اینچ، نگاهی به این موضوع داشته باشیم که تجمیع کننده چیست؟!

وقتی کاربران بخواهند هنگام سواپ‌کردن به توکن‌‌های بیشتری دسترسی پیدا کنند، لازم است که هم‌زمان نرخ توکن‌های مختلفی که در صرافی‌های ثبت و نمایش داده می‌شود را زیر نظر داشته باشند. در اینجا، تجمیع کننده وارد میدان می‌شود تا کار را برای کاربر آسان‌تر و میزان توکن‌های کسب‌شده و دارایی آن را بیشتر کند!

وظیفه تجمیع کننده این است که در لحظه بهترین نرخ توکن در صرافی‌های مختلف را پیدا کند. همچنین برای تأمین توکن‌‌های سفارش داده شده، از استخر نقدینگی صرافی‌های مختلف استفاده می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌تواند هم سرعت کسب توکن توسط کاربر را بالا ببرد هم مشکلات نقدینگی در تراکنش‌‌ها را کم کند.

وان اینچ تجمیع کننده‌ای است که همه این وظایف را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و تا امروز توانسته عملکرد شگفت‌انگیزی از خود نشان دهد. در پلتفرم وان اینچ می‌توان اتر و توکن‌های فعال بر بستر اتریوم را تنها در یک تراکنش به یکدیگر تبدیل کرد!

وان اینچ یک مبادله غیرحضوری است، به این معنی که برای استفاده از خدمات ارزهای رمزنگاری شده به یک کیف پول شخص ثالث احتیاج دارید. کیف پول‌ها مکان‌هایی هستند که می‌توانید کلیدهای مخصوص کوین‌ها یا توکن‌های (کدهایی که به شما اجازه می‌دهند رمزنگاری خود را کنترل کنید) خود را ذخیره کنید.

دلایل خرید وان اینچ و ویژگی‌های آن

همان‌طور که گفتیم، وان اینچ یکی از بهترین تجمیع کننده‌هایی است که در خدمت کاربران است. توکن این پلتفرم را بین هزاران کوین و توکن فعال در بازار، می‌توان در رتبه ۶۸ کوین‌های سایت کوین مارکت کپ پیدا کرد. وان اینچ اگرچه سن جوانی دارد (راه‌اندازی از آگوست ۲۰۲۰) اما آن‌قدر ویژگی‌های خاص، منحصربه‌فرد و توانایی‌های متفاوتی توانسته به خود اضافه کند که در این مدت کم، با چنین رشدی مواجه شود.

اگر شما یک مقیم غیرآمریکایی هستید که می‌خواهید بهترین نرخ‌های ارز رمزنگاری شده را پیدا کنید، اگر شما در حال حاضر کیف پول ارز دیجیتالی دارید و می‌خواهید به مجموعه وسیع‌تری از ارزهای رمزنگاری شده دسترسی داشته باشید، اگر شما از استفاده از ارزهای رمزنگاری مطمئن هستید و می‌خواهید تجربه رمزنگاری خود را به سطح بعدی برسانید وان اینچ برای شما مناسب است. با خرید وان اینچ شما در به‌روزرسانی‌های بعدی پروتکل ۱ اینچی حرفی برای گفتن خواهید داشت و پاداش‌های توکنی وان اینچ دریافت خواهید کرد.

در ادامه راهنمای خرید و فروش وان اینچ و پیش از آموزش خرید و فروش رمزارز وان اینچ نگاهی به ویژگی‌ها و نکات مثبت و منفی آن داشته باشیم:

نکات مثبت

 • اینچ بهترین نرخ‌ها را پیدا می‌کند.
 • ۱ اینچ بدون هزینه برداشت یا سپرده‌گذاری است.
 • با کیف پول‌های مختلف کار می‌کند.
 • طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری شده را پشتیبانی می‌کند.

نکات منفی

 • در ایالات متحده تنظیم نشده و قابلیت استفاده ندارد.
 • هزینه گاز (Gas) در این پلتفرم می‌تواند زیاد باشد.
 • مناسب سرمایه‌گذاران جدید نیست.
 • گزینه‌های فیات محدودی دارد.

وان اینچ بهترین نرخ‌ها را پیدا می‌کند

برای یافتن بهترین نرخ در هرگونه مبادله‌ای که می‌خواهید انجام دهید، ۱ اینچ بسته به اینکه با چه جفت ارزی معامله می‌کنید، نرخ‌های بهتری نسبت به بسیاری از صرافی‌های اصلی به شما می‌دهد. با این کار ممکن است شما مجبور باشید مبادله را در بیش از یک صرافی تقسیم کنید اما در نهایت، هزینه تراکنش‌های شما کاهش چشم‌گیری خواهد داشت.

به‌علاوه، اگر از قیمت‌هایی که مشاهده می‌کنید راضی نیستید، می‌توانید یک سفارش محدود تعیین کنید. این به شما امکان می‌دهد قیمتی را که می‌خواهید بپردازید را هنگام ثبت سفارش خرید وارد کنید و معامله تنها در صورتی انجام می‌شود که بازار به نرخ مشخص شده شما برسد یا فروشنده‌ای هم قصد انجام معامله با قیمت پیشنهادی از طرف شما را داشته باشد.

وان اینچ بدون هزینه برداشت یا سپرده‌گذاری است

وقتی با ۱ اینچ معامله می‌کنید، هزینه‌های مبادله‌ای را که استفاده می‌کند و هزینه‌های معامله (هزینه گاز) را پرداخت خواهید کرد. بااین‌حال، وان اینچ به‌خودی‌خود هیچ هزینه اضافی به تراکنش شما اضافه نمی‌کند. ازآنجاکه وان اینچ دارایی‌های شما را روی سرورهای خود نگه نمی‌دارد، هرگز نیازی به پرداخت هزینه‌ای برای برداشت یا سپرده‌گذاری رمزنگاری خود ندارید.

گاهی اوقات می‌توانید با قراردادن سکه‌های خود در چیزی به نام «حوضچه نقدینگی» سود کسب کنید. حوضچه یا حوض نقدینگی اساساً راهی برای اطمینان از این است که وقتی کاربران به‌قصد تجارت وارد بازار می‌شوند، ارز کافی در دسترس آنها باشد. به‌این‌ترتیب؛ هر بار که شخصی از آن مخزن نقدینگی استفاده می‌کند مبلغ ناچیزی به دست می‌آورید و در برخی موارد نیز می‌توانید سود دریافت کنید.
به‌خاطر داشته باشید که هنگام واردکردن پول به مخزن نقدینگی، باید هزینه گاز بپردازید، بنابراین مطمئن شوید که این مبلغ بیشتر از سود شما نخواهد بود.

خرید و فروش وان اینچ

با کیف پول‌های مختلف کار می‌کند

استفاده از وان اینچ و ارتباط آن با کیف پول‌های مختلف آسان است. تنها کاری که شما انجام می‌دهید این است که کیف پول خود را متصل کرده (چه برای کیف پول‌های نرم‌افزاری و چه برای مدل‌های سخت‌افزاری که نیاز به اتصال دارند) و سپس مراحل ارتباط با کیف پول و صرافی را انجام دهید.

بسته به مرورگری که استفاده می‌کنید، ۱ اینچ با کیف‌های زیر کار می‌کند. چند مدل از این کیف پول‌ها موارد زیر هستند:

 • وان اینچ Wallet
 • MetaMask
 • WalletConnect
 • Ledger
 • Portis
 • MEW (MyEthereum Wallet)
 • Torus
 • Fortmatic
 • Bitski
 • Authereum
 • Binance Chain Wallet
 • Arkane

طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری شده را پشتیبانی می‌کند

می‌توانید تمام توکن‌های ERC-20 ارزهایی که در شبکه اتریوم اجرا می‌شوند را در ۱ اینچ معامله کنید. اگر توکن ERC-20 که می‌خواهید بخرید در لیست نیست، آن را اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که جزئیات را به‌درستی وارد می‌کنید. در غیر این صورت ممکن است پول خود را از دست بدهید.

باوجوداینکه حدود ۴۰۰ توکن موجود در صرافی ۱ اینچ وجود دارد اما چندین توکن محبوب هست که نمی‌توانید آنها در این صرافی را خریداری یا معامله کنید. اگر از شبکه اتریوم استفاده می‌کنید، فقط می‌توانید نسخه‌های مصنوعی توکن‌ها (از جمله بیت کوین) را خریداری کنید که روی اتریوم اجرا نمی‌شوند.

ویژگی‌های مثبت و نکاتی که باعث شده وان اینچ تبدیل به یکی از بهترین صرافی‌های تجمیع کننده در بازار ارزهای دیجیتالی شود را شمردیم اما مثل هر چیز دیگری، نکات منفی این پلتفرم هم از چشم‌ها پنهان نمانده است. بخش بعدی راهنمای خرید و فروش وان اینچ را با صحبت درباره این نکات ادامه خواهیم داد.

در ایالات متحده تنظیم نشده است

وان اینچ مجوز فعالیت در ایالات متحده را ندارد. این موضوع احتمالاً به این دلیل است که سرویس آن ناشناس است. اکثر صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده ایالات متحده برای رعایت قوانین مبارزه با پول‌شویی باید اطلاعات شخصی مشتریان خود را جمع‌آوری کنند. درحالی‌که وان اینچ چندین سال است کار می‌کند و به نظر می‌رسد یک وب‌سایت قانونی است، هنوز خطراتی دارد که نمی‌توان روی آنها چشم بست!

هزینه گاز (Gas)

وان اینچ هزینه‌های خود را نمی‌گیرد، اما رایگان نیست. شما باید هزینه‌ای را برای هر اقدامی که انجام می‌دهید بپردازید؛ از افزودن نقدینگی گرفته تا معامله رمزارز خود وان اینچ، امکان این هزینه‌ها وجود دارد.

۱ اینچ روی شبکه‌های اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس اجرا می‌شود. هر یک از این شبکه‌ها هزینه‌های معامله – به نام هزینه گاز – را برای پوشش هزینه‌های پردازش معاملات دریافت می‌کنند. این هزینه بسته به میزان ترافیک روی شبکه و شلوغی تراکنش‌هایی که به شبکه می‌رسند، تغییر می‌کند.

برای سرمایه‌گذاران جدید ایده‌آل نیست

اگر با ارزهای رمزنگاری شده تازه آشنا شده‌اید و تازه‌کار هستید، کار با این پلتفرم ساده نیست. به‌عنوان‌مثال، اگرچه می‌توانید طیف وسیعی از سکه‌ها را خریداری کنید، اما ممکن است ارزهای مورد انتظار خود را پیدا نکنید.

قراردادن سکه در حوضچه نقدینگی هم برای افراد کم‌تجربه مناسب نیست. باید بدانید چه‌کار می‌کنید و باتوجه‌به اینکه هر بار که در سایت اقدامی انجام می‌دهید باید هزینه گاز را بپردازید. اگر اطلاعات کافی و تجربه لازم برای این کار را نداشته باشید هزینه اقدامات آزمایشی که انجام می‌دهید ممکن است از سود یا حتی دارایی‌های شما بیشتر شود.

گزینه‌های محدود فیات

تا همین اواخر، شما نمی‌توانستید با استفاده از پول سنتی (فیات) مانند دلار آمریکا رمزارز را در سایت ۱ اینچ خریداری کنید. اما امروز این مشکل تا حد بسیار قابل‌توجهی رفع شده است. بااین‌حال هنوز هم محدودیت‌هایی برای معامله با استفاده از ارزهای فیات وجود دارد.

مراحل خرید وان اینچ

اگر برای اولین‌بار ارز رمزنگاری می‌خرید صرافی تبدیل یک گزینه عالی برای هرکسی است که با ارزهای رمزنگاری تازه آشنا شده است. این یک صرافی محبوب با طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری شده و منابع آموزشی فراوان است. تبدیل از جمله صرافی‌‌های داخلی و معتبری است که از نظر امنیت شهرت دارد و مقررات را بسیار جدی می‌گیرد.

ورود به بازار کریپتوکارنسی و معامله و ذخیره رمزارزهای دیجیتالی روش‌های مختلفی دارد. یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های آن استفاده از صرافی‌‌های آنلاین و ساخت حساب کاربری در آن است.

صرافی تبدیل، صرافی آنلاین داخلی است که پلتفرمی کاملاً مشابه باینسس دارد. بدون هیچ مشکل و محدودیتی کاربران ایرانی می‌‌توانند در آن فعالیت داشته باشند و کمترین هزینه‌ها و کارمزدها برای معاملات را از کاربران و سرمایه‌گذاران خود دریافت می‌کند.
بخش بعدی راهنمای خرید و فروش وان اینچ همراه با هم، آموزش تصویری خرید و فروش وان اینچ در تبدیل را مرور خواهیم کرد.

 

مرحله اول، ورود و ثبت‌نام

راهنمای خرید و فروش وان اینچ

داشتن یک حساب کاربری در صرافی‌های آنلاین مقدمات مهمی دارد که باید آنها را پشت سر گذاشت. یکی از همین مقدمات ساخت حساب کاربری در صرافی است. برای ساخت حساب کاربری باید وارد سایت صرافی به آدرس tabdeal.org شوید.

صفحه اصلی از قسمت بالا سمت چپ، روی گزینه ورود یا ثبت‌نام بزنید و به صفحه ثبت‌نام و مراحل ساخت حساب کاربری وارد شوید. با استفاده از اطلاعاتی مثل شماره تماس و ایجاد یک رمز عبور حساب کاربری خود را بسازید.

مرحله دوم ثبت و احراز هویت

آموزش خرید و فروش وان اینچ

مرحله دوم استفاده از صرافی‌های متمرکز مثل تبدیل احراز و دریافت تأیید هویت است. هویت خود را با واردکردن اطلاعاتی ایمیل، اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی، تماس با تلفن و تأیید عکس به سایت تبدیل احراز کنید. تبدیل در کمتر از ۲۴ ساعت اطلاعات و هویت احراز شده کاربران خود را تأیید می‌کند.

نحوه خرید ارز دیجیتال وان اینچ

نحوه خرید و فروش وان اینج

بعد از دو مرحله قبلی مقدماتی قبل، نوبت ورود به بازار و شروع معامله در بازار ارزهای دیجیتالی می‌رسد. بازار اطلاعات مهمی دارد که استفاده از این اطلاعات کمک می‌کند تا بتوانید یک خرید به‌صرفه، هوشمندانه و سودآور داشته باشید.

اطلاعاتی مثل:

 • وضعیت بازار ارزهای جهانی
 • معاملات خرید
 • کارت‌های خریدوفروش وان اینچ
 • آخرین فروشندگان و خریداران وان اینچ
 • نمودار تحرکات اندیکاتور

کارت‌های خرید‌‌وفروش مهم‌ترین بخش‌هایی است که در بازار با آنها سروکار دارید. این کارت‌‌ها امکان معامله به دو روش را برای کاربران فراهم می‌کند. در ادامه هر دو روش را با جزئیات بیشتری در راهنمای خرید و فروش وان اینچ به شما آموزش می‌دهیم.

نکته مهمی که باید توجه کنید درباره آستانه قیمت نحوه خرید ارز دیجیتال وان اینچ و نحوه فروش آن است. در نظر داشته باشید قیمت‌های ثبت شده از طرف شما در کارت‌های خریدوفروش به قیمت بازار یا پایین‌ترین پیشنهاد فروش (برای خرید) و بالاترین پیشنهاد خرید (برای فروش) بازار نزدیک باشد.

روش تعیین محدودیت در کارت ثبت سفارش

خرید وان اینچ

اولین روش برای خرید و نحوه فروش وان اینچ استفاده از کارت ثبت سفارش یا تعیین محدودیت خرید است. در این روش، همان‌طور که از اسم آن انتظار می‌رود، کاربر باید سفارش خود را با تعیین محدوده خرد خود در کارت خرید یا فروش ثبت کند. کادر اول قیمت واحد رمزارز موردنظر بر اساس تتر را ثبت می‌شود و در کادر دوم مقدار حجم رمزارزی که قصد خرید آن را دارید نوشته خواهد شد.

وقتی که قیمت بازار به قیمت پیشنهادی شما رسید یا فروشنده‌ای تصمیم به فروش دارایی‌ها به قیمت ثبت شده از طرف شما گرفت، درخواست خرید یا فروش قبول و معامله نهایی می‌شود.

روش خرید با قیمت بازار در کارت سفارش آنی

راهنمای خرید و فروش وان اینچ

روش خرید با قیمت بازار در روش کارت سفارش آنی روش دوم معامله است. در صورت استفاده از این روش، رمزارز را با قیمت بازار خریداری کرده یا به فروش می‌رسانید. برای ثبت سفارش آنی، کاربر تنها امکان انتخاب یکی از کادرهای حجم یا قیمت رمزارز را دارد.
بخش بعدی کارت باتوجه‌به قیمت و حجم معاملاتی که هم‌اکنون در بازار انجام می‌شوند محاسبه شده و به‌صورت خودکار ثبت و نمایش داده می‌شود. با زدن گزینه تأیید و خرید، سفارش وارد بازار وان اینچ خواهد شد و خرید بدون هیچ معطلی انجام می‌شود.

جمع‌بندی

این مطلب از تبدیل هم نکات مهم در راهنمای خرید و فروش وان اینچ و آموزش خرید و فروش رمزارز وان اینچ را با هم مرور کردیم. اگر تجربه معامله و فعالیت در بازار ارزهای دیجیتالی را دارید و می‌خواهید این بار توانایی‌ها معامله‌گری و سرمایه‌گذاری خود را در وان اینچ امتحان کنید، همین حالا وارد سایت تبدیل شوید و مقدمات خرید‌وفروش رمزارز وان اینچ را فراهم کنید. اگر هنوز بخشی از این روش‌ها و توضیحات برای شما جای سؤال دارد می‌توانید با دیدن فیلم آموزش خرید وان اینچ، به جواب همه سؤال‌های خود برسید. ما در تبدیل منتظر شما هستیم.

پیشنهاد مطالعه: شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطلب بهترین کیف پول وان اینچ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه