آموزشراهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال

آموزش خرید آسان | تبدیل مستقیم یک رمزارز به رمز ارز دیگر

در این مطلب از راهنمای تبدیل، قرار است ویژگی بسیار جذاب و پرکاربرد خرید آسان (سواپ) را در صرافی ارز دیجیتال تبدیل معرفی کنیم و سپس نحوه استفاده از آن را مرور کنیم.

خرید آسان چیست؟

برای معرفی، بگذارید این ویژگی آسان را به تعاریف پیچیده آلوده نکنیم. به زبان ساده، سواپ یا خرید آسان یعنی این‌که شما مقداری از رمزارز خود را به‌طور مستقیم به یک رمزارز دیگر تبدیل کنید. یعنی به‌طور مثال در کیف پول خود، ۲۰۰ دوج کوین دارید و می‌خواهید مستقیماً آن‌را به مقدار معادل شیبا تبدیل کنید. در این صورت می‌توانید از خرید آسان استفاده کنید. حالا چرا روش‌های سنتی دیگر نه؟ با راهنمای تبدیل همراه باشید تا سواپ را بیشتر بشناسیم.

سواپ از جمله قابلیت‌هایی است که در کم‌تر صرافی ارز دیجیتال در سطح جهان وجود دارد. به‌طور مثال این قابلیت در صرافی بایننس با اسم Convert وجود دارد. اما در صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال، تا زمان نوشتن این مقاله، هیچ صرافی‌ای این قابلیت را هنوز دارا نشده‌است. صرافی ارز دیجیتال تبدیل به‌عنوان اولین صرافی داخلی و برای راحتی کاربران خود، خرید آسان (سواپ) را آماده کرده‌است.

قبل از این‌که آموزش خرید آسان را مطرح کنیم، ابتدا راجع‌به این صحبت کنیم که اصلاً چرا باید از خرید آسان استفاده کنیم؟ وقتی می‌توان دوج‌کوین را فروخت و تبدیل به تتر کرد و با تتر، شیبا خرید، چه نیازی به تبدیل مستقیم دوج کوین به شیبا وجود دارد؟

چرا خرید آسان؟

خرید آسان فقط آمده‌است که کار را راحت‌تر کند. در مثال دوج‌کوین و شیبا که زده شد، فرض کنید شما در کیف پول خود، مقداری دوج کوین دارید و ناگهان موقعیت بسیار خوبی را برای خرید شیبا شناسایی می‌کنید. در این زمان لازم است با سرعت بالایی عمل کنید تا از این فرصت، حداکثر استفاده را برده‌باشید. در این زمان، ثبت سفارش برای فروش دوج کوین و سپس ثبت سفارش برای خرید شیبا ممکن است دشوار باشد؛ اما با استفاده از خرید آسان، با چند کلیک ساده، دوج‌کوین شما به شیبا شما تبدیل می‌شود. خرید آسان هم‌چنین برای افرادی که مبتدی هستند و هنوز تسلط بر بازار ارز دیجیتال پیدا نکرده‌اند، بسیار مناسب است.

حالا برویم سراغ آموزش تصویری و گام‌به‌گام خرید آسان در تبدیل؛ با ما همراه باشید.

آموزش گام‌به‌گام خرید آسان

فرض کنید در کیف پول خود دوج‌کوین داریم و می‌خواهیم ۲۰۰ دوج‌کوین را به شیبا تبدیل کنیم (دقت کنید هریک از ارزهای موجود در تبدیل را می‌توان به هر یک ارزهای دیگر تبدیل کرد اما این‌جا صرفاً برای مثال، تبدیل دوج‌کوین به شیبا را مرور می‌کنیم).

۱- ابتدا به سایت تبدیل به آدرس tabdeal.org می‌رویم و ثبت‌نام/ورود می‌کنیم.

برای آموزش ثبت‌نام و احراز هویت نیز می‌توانید به مقالات مربوطه در راهنمای تبدیل مراجعه کنید.

۲- پس از ورود، به صفحهٔ داشبورد خود می‌رویم. با زدن دکمهٔ «خرید آسان»، وارد آن می‌شویم.

۳- در صفحهٔ خرید آسان، اجزای زیر وجود دارند که تک‌تک آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

۳-۱: در این قسمت، مقدار ارزی که می‌خواهید بدهید را مشخص می‌کنید و مقدار ارزی که دریافت می‌کنید نیز در همین قسمت مشخص می‌شود. در این قسمت مشخص شده‌است مقداری که می‌توانید وارد کنید باید در چه محدوده‌ای باشد. به‌طور مثال در این‌جا، مقدار دوج‌کوین باید بین ۱۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دوج‌کوین باشد.

۳-۲: در این قسمت، موجودی ارزهای شما (در این‌جا دوج‌کوین و شیبا) نشان داده می‌شود.

۳-۳: با زدن این دکمه، جای دو ارز (دوج‌کوین و شیبا) عوض می‌شود. یعنی وقتی روی حالت تبدیل دوج‌کوین به شیبا قرار داریم، با زدن این دکمه، به حالت تبدیل شیبا به دوج‌کوین می‌رویم.

۳-۴: پس از واردکردن مقدار دوج‌کوین خود، با زدن دکمهٔ استعلام قیمت، می‌توانید مقدار شیبا که در ازای دوج‌کوین واردشده به شما تعلق می‌گیرد، ببینید. هم‌چنین میزان کارمزد و قیمت نیز پس از زدن این دکمه نشان داده خواهدشد (در قسمت ۵، دقیق‌تر مشاهده خواهیم‌کرد).

۳-۵: در این قسمت، می‌توانید خریدهای آسان اخیر خود را ببینید.

۴- حالا برویم سراغ تبدیل ۲۰۰ دوج‌کوین به شیبا. در قسمت ۱-۴، مقدار ۲۰۰ را وارد می‌کنیم و دکمهٔ استعلام قیمت در قسمت ۲-۴ را می‌زنیم.

۵- حالا می‌توانیم در قسمت ۱-۵ مقدار دوج‌کوینی که می‌دهیم و هم‌چنین در قسمت ۲-۵، مقدار شیبا که دریافت می‌کنیم را مشاهده کنیم. در قسمت ۳-۵، قیمت تمام‌شده، کارمزد و مقدار دریافتی شیبا قابل مشاهده است. دقت کنید مطابق قسمت ۴-۵، برای نهایی‌کردن خرید، ۵ ثانیه فرصت دارید. در غیر این‌صورت، استعلام قیمت منقضی خواهدشد (برای دیدن این‌که پس از تمام‌شدن زمان، چه اتفاقی رخ می‌دهد، قسمت ۹ را مشاهده کنید). در این ۵ ثانیه، اگر از خرید منصرف شدید، دکمهٔ انصراف را در قسمت ۶-۵ بزنید. یا اگر تصمیم گرفتید خرید را نهایی کنید، دکمهٔ انجام تبدیل را در قسمت ۵-۵ بزنید. پس از زدن این دکمه، خرید شما کامل خواهدشد و می‌توانید رسید خرید آسان خود را ببینید.

۶- حالا فرض کنید می‌خواهیم تمام موجودی شیبای خود را به دوج‌کوین تبدیل کنیم. حالت عادی صفحه‌ای که در آن هستیم، تبدیل دوج‌کوین به شیباست؛ با زدن دکمهٔ قسمت ۱-۶، برعکس می‌کنیم و روی حالت تبدیل شیبا به دوج‌کوین قرار می‌دهیم. از آن‌جا که می‌خواهیم کل دارایی شیبای خود را به دوج‌کوین تبدیل کنیم، با زدن مقدار موجودی شیبای خود در قسمت ۲-۶، مقدار کل موجودی ما در قسمت مقدار شیبا وارد می‌شود. سپس استعلام قیمت در قسمت ۳-۶ را می‌زنیم.

۷- مقدار دوج‌کوین قابل دریافت را مشاهده می‌کنیم. ۵ ثانیه برای انجام تبدیل فرصت داریم. با زدن انجام تبدیل در قسمت ۱-۷، خرید آسان را کامل می‌کنیم و رسید خرید آسان خود را می‌توانیم ببینیم.

۸- وقتی در صفحهٔ خرید آسان هستیم، مشاهده می‌کنیم در قسمت ۱-۸، خریدهای آسان اخیر را نشان داده‌است. می‌توانیم با زدن روی «جزئیات» در قسمت ۲-۸، جزئیات خرید آسان مورد نظر را ببینیم. هم‌چنین اگر نمایش همهٔ خریدها در قسمت ۳-۸ را بزنیم، می‌توانیم لیست تمام خریدهای آسان خود را مشاهده کنیم.

۹- حالا به حالتی می‌پردازیم که پس از زدن دکمهٔ استعلام قیمت، بیش از ۵ ثانیه بگذرد و دکمه‌ای را نزنیم. در این صورت با صفحهٔ زیر روبرو خواهیم‌شد که قسمت ۱-۹ به ما می‌گوید فرصت ما برای تأیید تراکنش تمام شده‌است. حالا اگر مایل به خرید نباشیم، دکمهٔ بازگشت در قسمت ۳-۹ را می‌زنیم. اما اگر بخواهیم دوباره استعلام قیمت بگیریم، دکمهٔ استعلام مجدد قیمت در قسمت ۲-۹ را می‌زنیم و پس از آن دوباره ۵ ثانیه فرصت برای تأیید تراکنش خواهیم‌‌داشت.

سخن آخر

با آموزش خرید آسان (تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر) در راهنمای تبدیل در خدمت شما بودیم. امیدواریم این آموزش از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، برای‌تان مفید بوده‌باشد. شما می‌توانید هم‌اکنون در بازار معاملاتی آنلاین تبدیل به خرید و فروش ارز دیجیتال در ساده‌ترین و امن‌ترین حالت بپردازید. کافی است به‌سادگی و در زمان کمی، ثبت‌نام و احراز هویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه