اتومیک والتکیف پول

آموزش تصویری برداشت از کیف پول اتومیک والت

با آموزش برداشت از اتومیک والت (Atomic Wallet) در صرافی ارز دیجیتال تبدیل در خدمت شما هستیم.

قبل از اینکه واریز و برداشت از اتومیک والت را آموزش بدهیم به یک نکته مهم در مورد اتومیک والت دقت فرمایید. در کیف پول‌های داخل صرافی‌ها برای جابه‌جایی ارزها ابتدا ارز را انتخاب می‌نمایید و سپس شبکه موردنظر برای انتقال را انتخاب می‌نمایید اما در اتومیک والت شبکه‌های مختلف ارزها از یک‌دیگر جدا هستند. یعنی برای مثال تتری که بر روی شبکه TRC20 قرار دارد، جدا از تتری که بر روی شبکه ERC20 قرار دارد نمایش داده می‌شود. یعنی شما از ابتدا باید ارز و شبکه را هم‌زمان انتخاب نمایید.

برای اضافه کردن ارز یا شبکه جدید اگر ارز یا شبکه مورد نظر خودتان را در لیست اولیه مشاهده نکردید، مطابق تصویر بر روی نوار بالای کیف پول ارز مورد نظر خود را سرچ نمایید.

نکته دیگر در مورد شبکه‌های تتر این است که اتومیک والت از ۲ شبکه TRC20 و ERC20 پشتیبانی می‌کند که شبکه TRC20 را به صورت TRX-Tether و شبکه ERC20 را به صورت Tether خالی نمایش می‌دهد.

نکته‌ی بعدی این است که بر خلاف کیف پول‌های صرافی که کارمزد شبکه برای جابجایی از ارزی که در حال جابجایی آن هستید کسر می‌شود. در اتومیک والت کارمزد جابجایی بر حسب شبکه‌ای که جابجایی را بر روی آن انجام می‌دهید از ارز پایه‌ی آن شبکه کسر می‌شود. مگر اینکه شبکه‌ای که ارز را بر روی آن جابجا می نمایید متعلق به خود ارزباشد.

به زبان ساده. اگر بر روی شبکه ERC20 جابجایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز ETH (اتریوم) کسر می‌شود و اگر بر روی شبکه TRC20 یا TRC10 جابجایی انجام می‌دهید کارمزد از ارز TRX (ترون) کسر می‌شود. یعنی اگر ارزی را بر روی این شبکه ها جابجا نمایید برای کارمزد انتقالش نیاز است ارز پایه آن شبکه را داشته باشید تا بتوانید کارمزد انتقال را بپردازید.

آموزش برداشت از اتومیک والت

  1. برای برداشت ابتدا از صفحه اول ارز مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه send کلیک نمایید، توجه نمایید دکمه SEND معادل همان دکمه Withdraw یا برداشت در داخل اکسچنج ها می‌باشد. ما در این مثال ارز تتر TRC20 را انتخاب می نماییم.
  2. همچنین در قسمت ۲-۳ شما می‌توانید مجموع داراییتان را مشاهده نمایید و در قسمت ۲-۴ کارمزد انتقال که بر اساس ارز پایه محاسبه می‌شود. مثلا در این مثال چون ما اقدام به جابجایی تتر trc20 می‌کنیم. کارمزد این انتقال بر حسب ترون محاسبه می‌شود و برای انجام شدن این انتقال باید حتما در کیف پولتان ترون داشته باشید. پس از نهایی شدن اطلاعات وارد شده دکمه ۲-۵ را برای ارسال بزنید.سپس در قسمت ۲-۱ آدرس مقصد یعنی آدرسی که می خواهید ارز دیجیتال به آن ارسال نمایید را وارد کنید و سپس در قسمت ۲-۲ مقداری که می خواهید جابه‌جا نمایید را وارد نمایید. توجه بفرمایید که شبکه آدرسی که وارد می نمایید و شبکه ارزی که انتخاب کرده اید یکی باشد.
  3. همچنین در قسمت ۲-۳ شما می‌توانید مجموع دارایی‌تان را مشاهده نمایید و در قسمت ۲-۴ کارمزد انتقال که بر اساس ارز پایه محاسبه می‌شود. مثلا در این مثال چون ما اقدام به جابجایی تتر trc20 می‌کنیم. کارمزد این انتقال بر حسب ترون محاسبه می‌شود و برای انجام شدن این انتقال باید حتما در کیف پول‌تان ترون داشته باشید. پس از نهایی شدن اطلاعات وارد شده دکمه ۲-۵ را برای ارسال بزنید.سپس در قسمت ۲-۱ آدرس مقصد یعنی آدرسی که می خواهید ارز دیجیتال به آن ارسال نمایید را وارد کنید و سپس در قسمت ۲-۲ مقداری که می خواهید جابه‌جا نمایید را وارد نمایید. توجه بفرمایید که شبکه آدرسی که وارد می نمایید و شبکه ارزی که انتخاب کرده اید یکی باشد.
  4. پس از جابه‌جایی، همچین پیامی را مشاهده می نمایید که TXID یا هش hash تراکنش در آن نمایش داده می‌شود.
  5. برای دریافت هش تراکنشی که در گذشته اتفاق افتاده بر روی اسم ارز کلیک نمایید و سپس تراکنش مد نظرتان را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید تا هش تراکنش را مشاهده نمایید.

سخن آخر

امیدواریم این آموزش برداشت از اتومیک والت از راهنمای تبدیل، مورد پسند شما قرار گرفته‌باشد.

اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوهٔ نصب اتومیک والت و واریز به اتومیک والت و گرفتن TXID یا هش (Hash) در اتومیک والت هستید، به این مقالات مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *