1 - آشنایی با تبدیل3 - ثبت نام و احراز هویتاز کجا شروع کنم؟

راهنمای احراز هویت بر روی صرافی ارز دیجیتال تبدیل

در این بخش می‌توانید پاسخ این دسته از سوالات را بیابید:

  • احراز هویت چیست؟
  • آیا می‌توانم بدون احراز هویت بر روی سایت بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال را خرید و فروش نمایم؟
  • چرا احراز هویت انجام می‌شود؟

راهنمای احراز هویت بر روی صرافی آنلاین تبدیل

پس از ثبت‌نام و ورود به سایت، برای استفاده از امکانات سایت نظیر واریز و برداشت ارزهای دیجیتال و تومان و همچنین خرید و فروش بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال نیاز است مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید.

فرایند احراز هویت جهت ایجاد محیطی امن و جلوگیری از سوء استفاده سارقین کارت‌های بانکی و مدارک جعلی انجام می‌پذیرد. و شامل چند بخش می‌شود: دریافت اطلاعات شخصی، دریافت اطلاعات بانکی و بیانیه‌ی تایید هویت. به‌دستور پلیس فتا، کاربران تا ۴۸ ساعت پس از اولین واریز تومانی، قادر به برداشت تومانی یا برداشت ارز نخواهندبود.

اطلاعات شما پیش ما به امانت می‌ماند و هیچگونه استفاده‌‌ی جانبی از آنها نخواهد شد.

۱. بخش اول مربوط به اطلاعات شخصی است. توجه بفرمایید اطلاعات خود را دقیق وارد نمایید. از این اطلاعات ممکن است در شرایط اضطراری برای تماس با کاربران استفاده شود.

۲. مرحله‌ی بعدی احراز هویت مربوط به اطلاعات بانکی است. توجه بفرمایید شماره کارت و شماره شبایی که وارد می نمایید، می‌توانند مربوط به دو حساب متفاوت باشند، اما هر دو حساب باید متعلق به صاحب حساب کاربری (همان نفری که کدملی‌اش وارد شده) باشند. شما از طریق حسابی که شماره‌کارت آن‌را وارد می‌کنید، واریز تومانی در تبدیل می‌توانید داشته‌باشید. هم‌چنین از طریق حسابی که شماره‌شبای آن‌را وارد می‌کنید، برداشت تومانی می‌توانید داشته‌باشید.

همچنین در آینده نیز می‌توانید از بخش تنظیمات حساب‌های بانکی خود را حذف و یا اضافه نمایید.

۳. این بخش مربوط به اطلاعات تماس شماست و ۳ گزینه پیشِ‌رو دارید.

الف) حالتی که شماره‌تلفن ثبت‌نامی شما، به نام خودتان باشد. در این صورت لازم نیست اقدامی انجام دهید و به مرحله‌ی بعد می‌روید.

ب) حالتی که شماره‌موبایل ثبت‌نامی، به نام خودتان نباشد اما شماره‌موبایلی به نام خودتان داشته‌باشید. در این صورت باید شماره تلفن همراه به نام خودتان را در قسمت مربوط وارد کنید و پس از درخواست کد تأیید و واردکردن آن، از این مرحله بگذرید.

ج) حالتی که شماره‌موبایلی به نام خود ندارید و می‌خواهید از طریق تلفن ثابت، احراز هویت شوید. در این صورت گزینهٔ مربوطه را بزنید و پس از رفتن به مرحلهٔ بعد و اتمام فرایند احراز هویت، حتماً در ساعات کاریِ روزهای کاری، از طریق شماره‌ثابت ثبت‌شده در اطلاعات هویتی‌تان، با شماره‌تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۴۰۹ تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما، هویت شما را احراز کنند.

۴. بخش آخر مربوط بیانیه‌ی تایید هویت است.

الف) در صورتی که کارت ملی هوشمند خود را در اختیار دارید، پس از انتخاب گزینهٔ مربوط به آن، لطفا متن موجود در کادر ۱-۳ را با دست‌خط خود بر روی کاغذ به صورت خوانا نوشته و سپس آن را در کنار کارت ملی خود قرار داده و مطابق تصویر راهنما، به صورت واضح از خود عکس بگیرید. دست شما باید در عکس مشخص باشد. لطفا حتما چک نمایید که عکس واضح و خوانا باشد. با کلیک کردن بر روی بخش ۲-۳،‌ عکس خود را بارگذاری نمایید. و سپس دکمه‌ی ارسال و ثبت اطلاعات را بزنید.

ب) اگر برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اید و به دست‌تان نرسیده‌است یا مفقود شده‌است اما رسید پستی کارت ملی یا المثنای آن‌را دارید، پس از انتخاب گزینه‌های مرتبط، مطابق توضیحات، باید به‌جای کارت ملی، یک مدرک هویتی جدید معتبر خود را در کنار رسید پستی خود در عکس نشان دهید. باقی مراحل هم مطابق بخش الف.

ج) اما اگر برای کارت ملی اقدام نکرده‌اید یا این‌که اقدام کرده‌اید اما رسید پستی ندارید، مطابق توضیحات، یک مدرک هویتی جدید معتبر را به‌جای کارت ملی در کنار تعهدنامه‌ی خود بگیرید و در نهایت مانند بخش‌های قبل عمل کنید.

در فرایند احراز هویت، به موارد زیر توجه کنید:

  • اگر نام خانوادگی شما پسوند دارد، حتماً در متن تعهدنامه و تکمیل اطلاعات شخصی، کامل بنویسید.
  • اگر پسوند را از نام خود حذف کرده‌اید اما کارت ملی (مدرک هویتی شما) یا کارت بانکی شما، هم‌چنان پسوند دارد، لازم است صفحهٔ توضیحات شناسنامه را در عکس احراز هویت خود نشان دهید.
  • اگر گواهی‌نامه یا کارت پایان‌خدمت یا معافیت خود را نشان می‌دهید، دقت کنید که این مدارک باید جدید باشند و قدیمی، مورد تأیید نیست.
  • پاسپورت، جزء مدارک مورد هویتی مورد تأیید برای احراز هویت ایرانیان نیست.
  • اگر از اتباع خارجی هستید، برای احراز هویت خود، با پشتیبانی ارتباط بگیرید.

۵. پس از تایید و بارگذاری موفقیت آمیز مدارک با پیام زیر روبه‌رو خواهید شد (ممکن است قبل از نمایش تصویر زیر، با توجه به حجم تصویر ارسالی و سرعت اینترنت‌تان، بارگذاری کمی طول بکشد).

پس از بررسی احراز هویت شما توسط کارشناسان ما طی حداکثر ۷۲ ساعت، در صورت تأیید مدارک ارسالی، نهایی‌شدن احراز هویت از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود و پس از آن می‌توانید بر روی بازار تبدیل اقدام به خرید فروش بیتکوین و یا سایر ارزهای دیجیتال نمایید.

سخن آخر

دقت کنید برای اطمینان از امنیت بالا، فرایند احراز هویت، از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین لطفاً در انجام کامل و دقیق این فرایند، توجه کامل مبذول دارید. با تشکر از حسن اعتماد شما به صرافی ارز دیجیتال تبدیل.

‫۴ دیدگاه ها

  1. سلام. امیدوارم دقیقا عین احراز هویت که اینهمه وسواسی بخرج میدهید وحداقل ۳ روزمو شکافانه هویت من نوعی روبررسی میکنیدهمانگونه هم نسبت به پولهای این مردم دلنگران باشید ووسواسی بخرج دهیدوبه انچه که وظایفتون از لحاظ حقوقی وانسانی است عمل کنید.چراکه هرچیزی ازحد خودش زیادتر شود لوس میگردد. امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه